Windows 10 Özellikleri ve İncelemesi

Belki ben yeni geçtim Windows 10 sürümüne bilmiyorum ama, çevremde de çok kullanan görmedim. Hatta hiç görmedim. Bu aralar Linux’a geçeyim derken Windows 7 32 Bit sistemi 64 bit yaptım Ram kullanımını sınırlandırdığı için. Orijinal falan derken, aynı gün Windows 10 güncelleştirmesi yapılsın mı dedi, ben de dedim ki zaten ordan burdan kullanıyoruz, her an orijinal değil damgası yiyeceğiz 🙂 Bari w10 yapayım da tamamen orijinal olsun bu sürüm.

Söylenene göre ücretsiz piyasaya çıkma durumu da varmış, bu devirde işletim sistemine para vermek ayrı bir saçmalık zaten …

Neyse hazır ben bir değişiklik yapmışken fikirlerimi, deneyimlerimi de sizlerle paylaşmak istedim.

Bir anda yazamam, daha bugün geçiş yaptım. Soracaklarınız olursa deneyebilirim 🙂

Şimdilik geçiş için sistem özellikleri ve yükseltme seçenekleri şöyle ;

w10_sistem

Ben W7 Ultimate kullandığım için Windows 10 Pro olarak güncelleme geldi benimkisi.

Bilgisayarınız için sistem gereksinimleri ise şöyle ;

w10_sistem

Gec yatarken güncellemeyi açtım, sabah kendine gelmişti 🙂

En sevdiğim kısmı şimdilik şu ; yeni bir bilgisayar almış gibiyim, menüler hoş, ekran güzel. Sanki hızlandı gibi bilgisayar, ayrıca masaüstünde iken ayrı masaüstü oluşturma meselesi çok güzel 🙂

Farklı masaüstü seçenekleriyle dilediğiniz gibi geçiş yapabiliyorsunuz. Mesele ev için ayrı iş için ayrı bir masaüstü planı oluşturabilirsiniz.

Tabi bir de sol altta bulunan ”Görev Görünümü” tıklayarak güzel bir şekilde açık tüm uygulamaları android telefonlardaki gibi görebilirsiniz.

ekran_ozelligi

w7_donBir de şöyle bir özellik buldum, 1 ay içinde Windows 7‘ye geri dönebilirmişiz 🙂

– Bu Yazı 33 kez okundu –

Yorumlarınızı Bekliyorum :)