Trabzon’da Kitap Zamanı

Trabzon’da yaklaşık 10 gündür bir hareketlilik canlılık var, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde kitap fuarı düzenleniyordu. Bugün son günüydü ve ancak gidebildim. İlk defa yapılmasına rağmen çok güzel bir organizasyon yapılmış. Çok sayıda yayınevi gelmiş, yazarlar getirilmiş, hem söyleşiler hem de imza günleri yapılmış…Kültür merkezi içindeki kalabalık gerçekten etkileyiciydi, bu kadar kitap düşkünü insanları birarada görmek beni çok mutlu etti. Etkinlik düzenli ve tertipli biçimde hazırlanmış ve ilgiyi hakediyordu gerçekten.

 

           Takip ettiğim ve sevdiğim 3 yazar buradaydı, Sinan Meydan, İlber Ortaylı ve Ayşe Kulin . Son gün gelince, Sinan Meydan’ın olmayan bir kitabını alıp imzalatma şansım oldu, Ayşe Kulin’in iki güzel kitabını aldım birini kendime birisini kardeşime imzalattım. Ayşe Kulin’le güzel bir sohbet imkanımız oldu, yaklaşık 10 sene önce okumaya başladığım bir yazar olarak kendisiyle tanışmış olmak gurur vericiydi. Kitaplarından, hayattan, yazılanlardan ve kendisinden kısa da olsa sohbet etme şansımız oldu. Bu arada imza atarken 4-5 daire çizip bir nota gibi imzayı bitirmesi kimsenin gözünden kaçmıyordu 🙂 Hayat ve Gece Sesleri kitaplarını aldım fuardan.

 

        Sinan Meydan’ı söyleşide yakalama şansına vardım, güzelce dinledik, çok güzel ve yeni şeyler öğrendim konuşmasından, o kadar kitabını önceden okumuş olmama rağmen. Kitabında değindiği yerlerden sorular sorup sohbet ettim. En yakın zamanda memleketimde de görmek istediğimi söyledim. Bugünden geriye güzel bir çalışma izlenimi kaldı. Trabzon Belediyesi gerçekten Karadeniz’in en büyük fuarını yapmakla kalmamış, okumaya meraklı Trabzon halkı ve öğrenciler için güzel bir etkinlik yapmış . Umarım Trabzon’da güzelleşerek devam edecektir.

– Bu Yazı 696 kez okundu –

Yorumlarınızı Bekliyorum :)