Fantastik Dörtlü | Fantastic Four 2015

Bir sevinçle ve merakla geçtim bilgisayarımın başını, geç kaldık ama izleyelim dedik gece yarısı…

Filmin başlarında standart zeki ama öğretmenden azar işiten öğrenci tiplemesi vardı, güzel ve ilgi çekici geldi, ama merak uyandırmadı. İlerleyen dakikalarda bilimselliği ön planda tutan heyecan verici bir film gördüm. Gerçekten bilimden teknolojiden anlayan bir insan için ilgi çekici şeylerdi, senaryo gayet başarılıydı. Filmdeki karakterler ve kişilikleri bu aralar oldukça başarılıydı.

İzlediğim güzel filmlerden birisi olsa da, Bilim Kurgu anlamında bazı şeylerin tekdüze haline gelmesi sıkıcı olmaya başladı son zamanlarda, bu tarz filmleri ilgiyle takip eden birisi olarak, çok da etkilenmediğimi söylemek zorundayım.

Bilim Kurgu filminde ya da kitabında, gördüğünüz şeyler sizi şaşırtmalı, vay be bu da mı var ? demeli… Filmde gördüğü bir kurgunun ötesini tahmin edememeli.

Halbuki ben izlerken, baştan sona tahmin yürüttüm ve hiç yanılmadım neredeyse. Güzel bir iş çıkmış ortaya yalnız daha güzeli yapılabilirdi.

fantastik

Son bölümlere doğru ateş olan insan, uçan adam, taş adam, görünmez kadın falan filan, bu kadar saçmalamaya gerek yoktu, illa bir değişiklik yapılacaksa tek bir kişi üzerinden kurgu yapılabilirdi.

Neymiş efendim kötü adama karşı bu 4 kişi galip gelecek bu da fantastik dörtlü olacakmış ! 🙂 Saçmalık resmen…

Neyse biraz da filmin konusundan bahsedelim ;

Zeki çocuk zamanda yolculuk için bir cihaz geliştirir, bunun en büyük güzelliği daha önceden geliştirilen cihazlardan artısı da zamanda gönderilen canlının, nesnenin geri getirilebilmesi.

Sonrasında okul projesi falan derken, takip eden şirket yöneticisi çocuğu işe alır, devasa laboratuvarda çalışan bu adamlar insanların zamanda yolculuğunu mümkün kılarlar.

Sonrasında bu başarıyı NASA’ya kaptırmamak için gizlice kendilerini ışınlarlar, ne olursa orada olur.

Çok enerjik bir alana inerler, hayatları değişir. Geriye zor dönerler, birisi orada kalır.

Uzun zaman sonra orada kalan kişi de hayattadır, diğer yolculukta karşılarına çıkar, dünya tehdit altındadır artık..

Biraz çocuk masalı misali devam eder ve mutlu son 🙂

 

– Bu Yazı 139 kez okundu –

Yorumlarınızı Bekliyorum :)