Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplayıcı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Dönem Sonu Not Ortalaması Hesaplayıcı

Buçuklu kredi hesaplarken ondalık kısmı , (virgül) ile ayırmalısınız! Aksi halde, aradaki . (nokta) hesaba katılmayıp, krediniz on katına çıkar.

Örneğin dersinizin kredisi 3.5 ise, 3,5 olarak yazmalısınız. Eğer 3.5 yazarsanız bu 35 kredi olarak hesaba katılacaktır.

Notları girip sayfayı yenilemenize gerek yok. Gerçek zamanlı hesaplanıyor. 🙂

Genel ortalamayı hesaplamak isterseniz aldığınız tüm dersleri tabloya ekleyiniz. 2 kez veya daha fazla aldığınız dersleri bir kere yazın. Örneğin;  Mat-1 dersinizi 3. kez alıyorsanız Mat-1 dersini bir kere tabloya ekleyin. Yoksa genel ortalama hatalı olacaktır.

Genel Bilgiler

 • Bu yazılım herhangi bir garanti altında sunulmamaktadır. Hesaplayacağı değerlerin doğruluğu garanti edilmez ve çıkabilecek hatalardan program yazarı sorumlu tutulamaz.
 • Program “Acaba şu dersten şunu alsam notum kaça çıkar?”, “Şundan şunu alsam kaça iner?” gibi sorularınızı tek tek elle hesaplamamanız için yazdığım basit bir uygulamadır.
 • Programı kullanabilmek için bilgisayarınızda Silverlight 4 yüklü olmalıdır.
 • Program aşağıdaki algoritmayı kullanır:
 • Tüm dersler için
  Alınan Harf Notunun Puan Karşılığı * Dersin Kredisi
  ayrı ayrı bulunur ve hepsi toplanır.
  Bulunan değer Toplam Krediye bölünür.

Çıkan sonuç dönem içi notunuzdur. Program Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde uygulanan kredili sisteme göre dönem içi notunu hesaplamaktadır.

Program hakkında sorularınız yorum bölümüne yazabilirsiniz.

 

 

– Bu Yazı 9960 kez okundu –

Yorumlarınızı Bekliyorum :)